Odżywka do włosów cienkich, jej zastosowanie i skuteczność

Jeszcze niedawno Jennifer Aniston rozpoczęła modę na zdyscyplinowane, gładkie włosy. Rzesze kobiet pobiegły wówczas do sklepu po urządzenie prostujące. Ku niezadowoleniu posiadaczek fryzury gęstej i puszącej się, dobry wygląd gwarantowały wyprostowane przerzedzone kosmyki. Wiele z nas właśnie wtedy zainicjowało powolną śmierć swoich włosów. Jak się później okazało, prostownica to główna przyczyna przesuszonych kosmyków. Suche i zniszczone włosy szybciej ulegają procesom starzenia, a co za tym idzie, bardzo szybko tracą gęstość. Producenci kosmetyków fryzjerskich zaczęły oferować pomoc w tej sprawie. Niektóre z nas odzyskały naturalny blask, inne walczą z matowością do dzisiaj. Te, które doprowadziły swoje włosy do normalnego stanu nigdy już nie odzyskały dawnej objętości swojej fryzury.

Jak na złość, najmodniejszą współcześnie fryzurą jest taka o naturalnej objętości w postaci fal i burzy loków, ale przede wszystkim zdrowo wyglądająca. Możemy oczywiście zagęścić nasze włosy u fryzjera, ale ceny tych zabiegów przyprawiają nas o zawrót głowy. Z pomocą przychodzą preparaty, takie jak odżywka do włosów cienkich. Preparaty te zwykle bogate są w standardowe składniki o właściwościach odżywczych i regenerujących oraz wzmacniających. Dzięki temu możemy dbać o ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, ale czy jest możliwe przywrócenie gęstości włosów za pomocą preparatów?

Odżywka do włosów cienkich działa, ale powoli. Ważna jest zatem regularność stosowania. Żaden specyfik w magiczny sposób nie doda objętości naszej fryzurze po jednym użyciu. Musimy zapewnić włosom codzienny zastrzyk energii i nie zaprzestawać kuracji wzmacniającej. Odżywka do włosów cienkich musi być nakładana na umyte, osuszone ręcznikiem kosmyki i pozostawiona na głowie przez kilka minut. Warto również wzmocnić jej działanie poprzez dobór odpowiednich kosmetyków, najlepiej tej samej serii, w postaci maski, szamponu i odżywki bez spłukiwania. Jeżeli będziemy kompleksowo stosować je wszystkie, rezultaty powinny być widoczne już po kilku tygodniach. Odżywka do włosów cienkich nie musi być bardzo droga, ale nie da się ukryć, że profesjonalne preparaty fryzjerskie w wyższych cenach są skuteczniejsze niż te dostępne w marketach. Jeśli nie wiemy na którą markę się zdecydować, warto zasięgnąć opinii specjalisty lub użytkowników na forach internetowych. Wymiana informacji między czytelniczkami internetowych artykułów jest zdumiewająca. Należy mieć na uwadze, że są one najcenniejszym źródłem danych.

Jeśli nie stać nas na zakup całego zestawu preparatów, należy zdecydować się na kosmetyk o najwyższej skuteczności. Odżywka do włosów cienkich jest optymalnym wyborem, ponieważ ma o wiele większą intensywność działania niż szampon. Jeżeli zastanawiamy się nad preparatem wymagającym spłukanie lub nie, najlepiej wybrać ten do spłukiwania. Odżywka do włosów cienkich, pozostawiona na kosmykach przez kilka minut, wnika w głębokie warstwy i odżywia strukturę jak krem nawilżający. Nie obciąża przy tym fryzury jak maska.