Odżywka do włosów farbowanych i osłabionych

Współcześnie mało kto nie poddał się chociaż raz w życiu zabiegowi koloryzacji. Bogata paleta kolorów farb do włosów kusi nie tylko kobiety. Farbowanie jest obecnie najpowszechniej wykonywanym zabiegiem na włosach. Coraz częściej eksperymentujemy sami w domu, przez co nieudane efekty wymagają poprawy. Im częściej farbujemy i im jaśniejszy kolor wybieramy, tym bardziej niszczymy nasze kosmyki. Nawet profesjonalne farby do włosów sieją na głowie spustoszenie. Na początku szkodliwe efekty koloryzacji nie są widoczne. Wewnętrzna struktura włosa ulega niestety uszkodzeniu już od razu.

Kiedy kolor ulega wypłukaniu, a my stale powtarzamy zabieg koloryzacji, włosy zaczynają się buntować. Pierwszą oznaką jest przesuszenie, rozdwojone końcówki, a przy trwałym uszkodzeniu wypadanie. Zmęczone włosy bowiem poddaj się. Żeby zapobiec tym wszystkim negatywnym objawom najlepiej zaprzestać farbowania. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z koloryzacji włosów i ich rozjaśniania, konieczny jest dobór odpowiednich kosmetyków, które przywrócą im pierwotną siłę i blask oraz nie dopuszczą do szybkiego wypłukiwania koloru.

Efekt każdej koloryzacji, nawet trwałą farbą ulega osłabieniu podczas kolejnych myć głowy. Dodatkowo kolor osłabia się na skutek działania promieni słonecznych. Jeśli chcemy cieszyć się intensywną barwą, konieczne jest regularne stosowanie preparatów, które zatrzymają pigmenty w środku i nie dopuszczą do utraty blasku.

Najskuteczniejszym kosmetykiem o działaniu zabezpieczającym kolor jest odżywka do włosów farbowanych i osłabionych. Taki kosmetyk pozwoli cieszyć się intensywną barwą przez wiele tygodni i złagodzi negatywne skutki zabiegu. Odżywka do włosów farbowanych i osłabionych wzmacnia i regeneruje uszkodzone partie łodygi, a także roztacza na całej długości warstwę ochronną, która nie dopuści do utraty koloru. Najlepsze preparaty stosowane po koloryzacji to profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które zadziałają od razu. Ważne jest jednak aby stosować je regularnie po każdym myciu włosów. Dzięki temu zagwarantowane zostanie systematyczne nawilżenie i ochrona.

Odżywka do włosów farbowanych i osłabionych jest dodatkowo uskuteczniona w swoim działaniu w połączeniu z szamponem i maską. Kompleksowe stosowanie tych kosmetyków zapewnia długotrwałą ochronę koloru i piękny zdrowy blask. Fryzura zmęczona zabiegiem koloryzacji odzyska siłę i witalność. Odżywka do włosów farbowanych i osłabionych jest czasami stosowana również w przypadku bardzo przesuszonej fryzury po stylizacji termicznymi urządzeniami typu lokówka, czy prostownica. Ma ona bowiem zwykle bardzo skuteczne działanie nawilżające i regenerujące. Kosmetyki do włosów farbowanych wzbogacają zwykle naturalny kolor włosów w blaski promienny wygląd, dlatego cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników.

Najskuteczniejszymi preparatami regenerującymi są profesjonalne odżywki stosowane w salonach fryzjerskich. Ich cena jest wyższa, ale działanie tych preparatów jest nieporównywalnie szybsze, a efekty trwalsze.