Pianki do włosów - optymalny sposób na zwiększenie objętości

Borykając się z problemem przerzedzonej fryzury, decydujemy się na zakup drogich odżywek i masek, „podnoszących włosy u nasady”. Ich skuteczność w zagęszczeniu fryzury jest wątpliwa. Jak bowiem zmienić objętość samego włosa poprzez nałożenie kosmetyku?

Grubość i struktura włosów jest naturalna. Każdy człowiek posiada inny typ włosów. Proste kosmyki są gładkie i zazwyczaj cienkie. Kręcone w swojej strukturze są nierówne, grube i sztywne. Włos w swoim przekroju różni się również w zależności od naturalnego koloru. Liczne zabiegi stylizacyjne, czynniki środowiskowe, farbowanie i procesy biologiczne np. dojrzewanie mogą zmienić strukturę włosa. Sam specyfik typu odżywka, maska czy szampon niewiele tu zdziałają.

Jest jednak sposób na poprawę wyglądu fryzury poprzez nadanie im optycznej objętości. Jak tego dokonać? Najłatwiejszym sposobem jest odpowiednia stylizacja. Najlepiej wyposażyć się w grube wałki do włosów, lokówkę i wysokiej jakości utrwalającą piankę. Nie musimy bowiem za każdym razem korzystać z pomocy stylisty. Ćwiczenie czyni mistrza i jeśli będziemy układać włosy codziennie, nabierzemy profesjonalnej wprawy. Pianki do włosów mają dzięki swojej puchnącej formule właściwości unoszące. To dzięki temu preparatowi jedynie fryzura może zostać podniesiona o kilka centymetrów. Sama odżywka i szampon niewiele zdziałają. Mogą jedynie wzmocnić włosy i sprawić, że będą wyglądały zdrowo i witalnie.

 

Pianka do włosów umożliwia naprawdę łatwą stylizację. Najlepiej rozpocząć od umycia głowy i osuszenia kosmyków ręcznikiem. Wtarta we włosy pianka nie dość, że doda im optycznej objętości, to jeszcze utrwali wystylizowany kształt. Duże wałki zwykle wygładzają włosy i unoszą je subtelnie. Dzięki takiej formie fryzura będzie wyglądała na pełną i gęstą. W przypadku naturalnie kręconych włosów, wystarczy wetrzeć piankę w wilgotne kosmyki i pozostawić samoczynnie do wyschnięcia lub wysuszyć je od spodu, unosząc pasmo po paśmie.

Dobra pianka musi służyć do stylizacji kosmyków i utrwalić ułożoną fryzurę. Najlepsze pianki do włosów to te stosowane w salonach fryzjerskich przez profesjonalistów. Warto zatem zasięgnąć opinii użytkowników i użytkowniczek paneli dyskusyjnych. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować się na produkt sprawdzony. Dobre pianki do włosów nie muszą być drogie, ale powinny być bezpieczne dla zdrowia fryzury i skóry głowy. Nie mogą powodować uczuleń i podrażnień. Zdarza się, że kosmetyki do stylizacji niszczą włosy. Lepiej więc zainwestować w takie, które dzięki prowitaminom i składnikom odżywczym raczej wspomogą kuracje wzmacniającą, niż ją osłabią. Współczesne pianki do włosów są coraz lepsze w swojej formule i przyjazne dla zdrowia. Niektóre z nich posiadają cenne filtry UV, które zabezpieczają fryzurę przed szkodliwym działanie promieni słonecznych. Ważna jest również możliwość szybkiego wyczesania produktu z włosów bez konieczności mycia włosów. Pianka powinna być niewidoczna, aby bujna fryzura wyglądała na naturalnie gęstą.